Stiže ljeto. Uskoro, idući mjesec, će se žito početi kositi. Foto: ex SB Web Tim 1996-2004.
Žito i "žito" idu dalje kao i inače... Žito se kosi, a "žito" se "prodaje" cijelu godinu.
"Žito" se u Slavonskom Brodu svi poznamo riječi "imaš ti žita?".
Još od prije rata, u ratu (bilo je tada 2-3x skupije "žito"), i poslije rata.
Svi znamo staru izreku:
:
"Solve aut morere"...
.
.